Stary nowy MdM [RN02]

Stary nowy MdM [RN02]

Nowelizacja ustawy o programie kredytowym Mieszkanie dla Młodych weszły już w życie z początkiem września.

Zmiany są na tyle znaczące i dla pewnych grup społecznych na tyle intratne, że warto je przypomnieć, bo być może jesteś w tej grupie i szkoda by było stracić na prawdę pokaźne dofinansowania do zakupu nieruchomości.

W tym celu zaprosiłam do rozmowy Joannę Bąk, która od wielu lat jest doradcą kredytowym i specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Będziemy rozmawiać o wszystkich plusach i minusach programu. Dowiesz się do kogo jest adresowany, na jakie kwoty dofinansowania można liczyć i jakie nieruchomości można nabyć w/w programie.

Wspomniane w rozmowie linki:

– Krótka historia programu wraz z jednolitym tekstem nowelizacji:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3246

– Stawki za metr w poszczególnych miejscach w Polsce:

http://mieszkaniedlamlodych.com/limity-cen-dla-rynku-pierwotnego-i-wtornego-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-w-iii-kwartale-2015-r/

– BGK – wszystko o MdM:

http://www.bgk.pl/osoby-fizyczne/mieszkanie-dla-mlodych/

Music by audionautix.com

2017-02-03T20:47:39+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: