Jak dobrze sporządzić umowę najmu lokalu mieszkalnego?

Jak dobrze sporządzić umowę najmu lokalu mieszkalnego?

Umowa najmu lokalu mieszkalnego jest jedną z najszybciej podpisywanych umów między osobami fizycznymi. Bynajmniej w dużych miastach tanie mieszkania wynajmują się dosłownie kilka dni. Rynek ten charakteryzuje się dość dużą rotacją i płynnością.

Niestety z moich doświadczeń wynika, że wiele osób w obawie przed utratą okazji nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tego co podpisuje. I w ten o to sposób do kancelarii mojej rozmówczyni trafia coraz więcej osób, które potrzebują pomocy przy rozwiązaniu sporu między najemcą i wynajmującym. Niestety przychodzą jak już niewiele da się zrobić.

Tym razem wraz z prawnikiem Joanną Jańczuk rozprawimy się z umową najmu. Z rozmowy dowiesz się:

– dlaczego nie warto wierzyć bezgranicznie „wujkowi google”

– dlaczego należy się legitymować i ustalić kto jest właścicielem nieruchomości

– jak zabezpieczyć płatności i rozliczać się z najemcą

– i generalnie punkt po punkcie opowiemy jakie zapisy powinny się znaleźć w/w umowie.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu.

2017-02-03T20:48:32+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: