Zaufanie w relacji klient-pośrednik. Jak je zdobyć? Komu zaufać?

Zaufanie w relacji klient-pośrednik. Jak je zdobyć? Komu zaufać?

Bardzo długo się zastanawiałam jak podejść do tematu relacji pośrednik nieruchomości – klient i różnego rodzaju konfliktów czy też niedomówień jakie powstają na tej linii. Z racji tego, że sama jestem pośrednikiem nieruchomości, ale też kiedyś byłam klientem biura nieruchomości, czuję i rozumiem dylematy obu stron.

Z jednej strony znam stanowisko pośredników nieruchomości, którzy są nieufni w stosunku do swoich klientów. Boją się, że klient będzie próbować ich ominąć lub przejmie go konkurencja, albo będzie problem z jego wypłacalnością. Z drugiej strony wiem jak to jest kiedy się już człowiek tak po ludzku „napali” na zakup mieszkania, a tu raptownie pośrednik „wyskakuje” z fakturą o której wcześniej nie było mowy. Niesmak i rozgoryczenie. Powstaje wtedy pytanie, ale jak to? Za co ja mam zapłacić? I dlaczego wcześniej nikt mnie o tym nie poinformował?

Znam wiele takich historii. Dlatego postanowiłam nagrać podcast o tych trudnych i budzących najwięcej emocji tematach, o pieniądzach, zasadach i zaufaniu z Beatą Kapcewicz.

Beata jest przedsiębiorcą, międzynarodowym trenerem i autorką kilku książek. Na co dzień pomaga Zarządom, menedżerom, przedsiębiorcom, trenerom dokonać zmiany w życiu osobistym i zawodowym. Znana jest z doskonałych wystąpień i szkoleń na temat marki osobistej. Występowała u boku międzynarodowych i polskich gwiazd jak Allan Peace czy Martyna Wojciechowska.

W rozmowie poruszymy kilka aspektów współpracy pośrednika z klientem, które najczęściej wywołują spory i niesmak.

Zadamy trudne pytania, z którym się mierzą klienci jak: Za co ja płace i komu?

Zastanawiać się będziemy dlaczego tak wiele osób ma problem z rozmawianiem o pieniądzach oraz stawianiu jasnych i przejrzystych zasad.

I najważniejsze jak w tym wszystkim zdobyć walutę zaufania, która jest niewątpliwie lekiem na całe to zło.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu.

A o to wspomniane w wywiadzie linki:
http://www.beatakapcewicz.pl/
https://www.facebook.com/beata.kapcewicz?fref=ts

Music by audionautix.

2017-02-03T20:54:29+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: