[RN23] Anatomia Sprzedaży – PORZĄDEK

[RN23] Anatomia Sprzedaży – PORZĄDEK

ig_housetube

Anatomia Porządku to ostatnia część cyklu Anatomia Sprzedaży Nieruchomości wg modelu HouseTube Nieruchomości.

Wraz z Łukaszem zabieraliśmy się do jego nagrania dość długo. Urlopy, wyjazdy, wakacje jakoś nie sprzyjały naszym kalendarzom i trudno nam było się spotkać.

Sama publikacja również zajęła chwilę czasu, ponieważ przygotowywałam do tego odcinka naprawdę rzeczowy skrypt. Wymagał on konsultacji z prawnikiem i notariuszem, aby nic nie pominąć i o niczym nie zapomnieć. Muszę tutaj podziękować mec. Joannie Jańczuk, z którą współpracuje u siebie w biurze nieruchomości, za pomoc w takim kompleksowym przygotowaniu tego materiału. Po prostu WIELKIE DZIĘKI 🙂

Czego się dowiesz z tego odcinka?

► dlaczego warto przygotować wszystkie dokumenty nieruchomości od razu po jej przyjęciu do oferty tak, jakbyś na drugi dzień miał iść do notariusza;

► nauczysz się na moim błędzie, co się może zdarzyć jak nie sprawdzisz wszystkich dokumentów odpowiednio wcześniej;

► jak radzić sobie z emocjami podczas transakcji i nie popełnić błędu przy ocenie stanu prawnego nieruchomości;

► jak wykryć całą prawdę o nieruchomości nawet jeżeli właściciel próbuje coś ukryć.

Czego dowiesz się ze skryptu?

Tak naprawdę ten skrypt to jest takie kompendium wiedzy jak przygotować transakcje kupna/sprzedaży nieruchomości. Taka „ściąga” w punktach jakie dokumenty należy przygotować i sprawdzić przed transakcją. Jeżeli pobierzesz skrypt to można powiedzieć, że dostaniesz takie przygotowanie transakcji notarialnej „w pigułce”. Dowiesz się jakie dokumenty są niezbędne do każdej transakcji, a jakie musisz skompletować w konkretnych sytuacjach kiedy chcesz nabyć lub zbyć :

► lokal stanowiący odrębną własność;

► spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu z założoną Księgą Wieczystą lub bez niej;

► działkę gruntu;

► lub chcesz ustanowić hipotekę na nieruchomości.

Jednym słowem same konkrety natomiast wiedz, że ów zestawienie nie wyczerpuje tematu. To jest początek – punkt wyjścia do pracy nad transakcją kupna/sprzedaży nieruchomości. Pamiętaj, że kompletując dokumenty może okazać się, że będą potrzebne kolejne dokumenty do sprawdzenia. Każda transakcja jest inna i każda ma swoje „zakamarki”. Dlatego warto do tego procesu przygotować się zanim znajdzie się klient co by później nie robić tego w pośpiechu.

Skrypt możesz pobrać w różowym boksie w górnym prawym rogu strony ↑ → 

Music by audionautix.com

2018-09-12T11:14:33+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: