[RN24] Jak wyprowadzić z domu uciążliwego lokatora?

[RN24] Jak wyprowadzić z domu uciążliwego lokatora?

EKSMISJA

Słowo, które budzi wiele emocji. Niezależnie od tego czy jest słusznie przeprowadzana czy też nie zawsze się znajdą głosy za i przeciw.

Natomiast tym razem chciałabym uniknąć dyskusji na temat moralności ponieważ każda sytuacja jest indywidualna i o słuszności oraz sposobie jej przeprowadzenia niech decydują sądy.

Zaprosiłam do rozmowy mec. Magdalenę Bursa-Łapińską oraz Agnieszkę Chyła z Novus Kancelarii Radcy Prawnego, by porozmawiać o obowiązującym dzisiaj prawie w ramach którego swoich racji mogą dochodzić zarówno lokatorzy jak i właściciele lokali mieszkalnych.

Z tego odcinka dowiesz się:

  •  jak wygląda cała procedura opróżniania lokalu potocznie zwana eksmisją,
  • dlaczego tak ważne jest udokumentowanie próby polubownego porozumienia się z lokatorami,
  • jak długo może trwać proces,
  • jakie mamy w Polsce grupy chronione,
  • kiedy i komu przysługuje lokal zastępczy,
  • dlaczego wynajmując mieszkanie warto skorzystać z tzw. najmu okazjonalnego,
  • dlaczego wynajem Twojego mieszkania może być tak samo ryzykowny jak zakup nieruchomości z aukcji komorniczej wraz z lokatorami.

CHCESZ POBRAĆ SKRYPT DO TEGO ODCINKA?

Pobierając skrypt do tego odcinka otrzymasz większość odpowiedzi na powyższe pytania w wygodnej formie pisemnej, do której zawsze w razie potrzeby będziesz mógł (a) wrócić.

Wpisz swój adres email w różowym boksie powyżej jeżeli czytasz to na komputerze lub poniżej jeżeli czytasz to na urządzeniu mobilnym. 

ZOBACZ TEŻ PROFIL KANCELARII RADCY PRAWNEGO NOVUS

https://www.facebook.com/kancelarianovus/?fref=ts

Myślę, że może cię również zainteresować odcinek:

Music by audionautix.com

2017-02-03T21:01:17+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: