Flipowanie to termin, który mocno wgryzł się w żargon małych i średnich inwestorów. Czym jest? To po prostu handel nieruchomościami. Kupić tanio – drogo sprzedać. Złota zasada handlu. Taki obrót mieszkaniami jest coraz bardziej popularny. Dlaczego? Bo na mieszkaniach jednorazowo możesz zarobić od kilkudziesięciu tysięcy w górę. Handlując drobnym towarem, musisz zrobić gigantyczny wysiłek, by taki obrót wygenerować a co dopiero mówić o zysku.
Chcąc nie chcąc „fliperów” w sumie można, by wpisać na listę nowo powstałych zawodów. Natomiast nie każdy „fliper” rozumie, jakie konsekwencje niesie za sobą taka właśnie forma działalności. Nie każdy rozumie, że zakup i sprzedaż nieruchomości w celach zarobkowych to nic innego jak działalność gospodarcza i jest zobowiązany do takowej założenia.
W tym miejscu pojawia się także pytanie, czy w związku z powyższym istnieje może inna forma prawna, jaką być może lepiej będzie mi się opłacać, założyć, by taką działalność prowadzić?
O tym, jaką formę prawną wybrać, kiedy chcę flipować rozmawiam z księgową i doradcą podatkowym Magdaleną Sławińską-Rzemek. W podcaście postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości, a jak potrzebujesz jeszcze więcej wiedzy na temat rozliczania podatkowego flipów, zapraszamy Cię na szkolenie: Jak rozliczyć flipa? Jakie z Magdą poprowadzę w ramach Akademii Kobiecej Strony inwestowania.
Music by audionautix.com
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
3. przejdź do zakładki Recenzje,
4. naciśnij link Napisz recenzję.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.