[RN59] Jak stworzyć okazję inwestycyjną?

[RN59] Jak stworzyć okazję inwestycyjną?

Ostatnio moja wspólniczka Marta Smith zadała u siebie na profilu fb pytanie: Gdyby brak kapitału nie był dla Ciebie przeszkodą, to czy coś jeszcze powstrzymywało Cię przed inwestowaniem w nieruchomości?

Miażdżąca większość odpowiedzi brzmiała: NIC – nic mnie tak nie powstrzymuje jak brak kapitału na start. A ja tak sobie myślę, że jest jednak pewna umiejętność, bez której nawet jak masz kapitał i tak nie poczynisz dobrej inwestycji. Każda ilość pieniędzy nie przyniesie Ci satysfakcjonującego zwrotu jeżeli nie nauczysz się znajdować, rozpoznawać lub kreować okazję inwestycyjne!

Większość osób na początku myśli, że największym problemem jest zdobycie kapitału na dobrą inwestycję, a ja po latach szukania okazji dla siebie i moich klientów wiem, że największym problemem jest znalezienie odpowiedniej okazji inwestycyjnej zwłaszcza na gorącym rynku.

Dlatego pomimo, że razem z moją wspólniczką wielokrotnie podejmowałyśmy ten temat na webinarach. Poświęciłyśmy sporo czasu na nagranie bardzo szczegółowej lekcji na ten temat w naszym kursie Pani na włościach.

Stworzyłyśmy bezpłatny PDF do pobrania pt. Jak rozpoznać okazję inwestycyjną, jaki możesz pobrać tutaj:

Uważam, że warto ten temat cały czas aktualizować i podpatrywać jak inni inwestorzy sobie radzą z tym tematem.

Dlatego postanowiłam wypytać o to jak znaleźć lub wykreować okazję inwestycyjną inwestora oraz autora książek na temat inwestowania w nieruchomości Damiana Kleczewskiego.

Damian ma na swoim koncie wiele udanych inwestycji. Wraz ze swoimi wspólnikami realizują coraz to śmielsze projekty z dużym sukcesem. Ponadto Damian bardzo chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą zarówno w książkach, jak i w swoich podcastatch!

W jednej ze swoich książek Damian napisał, że dzisiaj nie wystarczy szukać okazji. Okazje trzeba sobie stworzyć! I ja się z tym absolutnie zgadzam! Tutaj jest potrzeba posiadania zarówno umiejętności dostrzegania czegoś, czego inni nie widzą, jak i wiedzy oraz kompetencji do tego by tą wizję zrealizować w rzeczywistości. Ja to nazywam przedsiębiorczością w dużym wymiarze.

W rozmowie Damian przytacza przykłady “wykreowanych” przez siebie okazji, a obiecane obrazy i zdjęcia zamieszczam zgodnie z obietnicą w tej notatce do odcinka. Jak chcesz dokładnie zrozumieć dlaczego tak to zostało przerobione to zachęcam do posłuchania całej naszej rozmowy!

Case study:

 1. Mieszkanie 40m2 podzielone na technicznie 2 kawalerki po 18m2

(identyczne wnętrza dla obu lokali)

zakup stanu deweloperskiego w cenie 172.000zł (40m2) + wykończenie z

wyposażeniem 12.000zł/lokal

wynajem pojedynczego lokalu w ramach całości na 1 KW: 1400zł/m-c + media

sprzedaż po 330.000zł (jako 2 kawalerki)

 1. Mały pokój 3,6m2 w 3 pokojowej kawalerce (25m2), czynsz z całości

1800zł/m-c+ 300zł za całość ryczałt media

czynsz 550zł + 100zł media ryczałt (mały pokoik)

LINKI:

Kurs Pani na Włościach – intensywny kurs inwestowania >>>> http://bit.ly/kurs-PNW-RN

Strona Damiana >>>> http://zrozumiecnieruchomosci.pl/

Kompendium Inwestora: >>>> http://zrozumiecnieruchomosci.pl/produkt/kompendium-inwestora-jak-inwestowac-w-nieruchomosci/

Podcast Damiana: >>>> http://www.kontestacja.com/damian-kleczewski-nieruchomosci-nieruchomosci-nieruchomosci,3258

 

Music by audionautix.com

Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

   Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę ruszamynieruchomosci.pl/sticher lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.

2018-09-12T11:14:31+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: