[RN36] Jak mądrze inwestować w czyjś dług?

[RN36] Jak mądrze inwestować w czyjś dług?

Długi to hasło, które zdecydowanie nie ma pozytywnego wydźwięku. Jak kiedyś myślałam o zadłużonych nieruchomościach to widziałam oczami wyobraźni te wygnane z domu rodziny, zapłakane dzieci i wielką niesprawiedliwość społeczną.

Dzisiaj wiem, że każdy kij ma dwa końce i każdy dług ma swojego właściciela, który go zaciągnął.

Czy można inwestując w czyjś dług zarobić i jeszcze pomóc innym?

Gościem  36 -tego odcinka jest Marta Stone. Dziewczyna, która odnalazła sposób na bardzo intratne inwestowanie i pomaganie ludziom, którzy mają problem ze spłacaniem swoich zobowiązań.

Co robi?

Marta wraz z grupą inwestorów skupuje wierzytelności od banków. Jednak nim do tego dojdzie spotyka się dłużnikami i ustala strategię WIN-WIN dla wszystkich. Negocjuje w ich imieniu z bankiem, wykupuje ich dług uwalniając ich tym samym całkowicie od zobowiązań i obciążeń.

Cała procedura polega na tym, że w momencie w którym dłużnik przestaje spłacać długi bank najpierw wzywa do zapłaty, przesyła monity itp. W pewnym momencie wypowiada umowę i całe zadłużenie staje się wymagalne. Jeżeli klient nie spłaca zadłużenia codziennie rosną odsetki. W pewnym momencie kwota ta zaczyna przewyższać wielokrotnie pierwotny dług i nawet licytacja komornicza nieruchomości nie wystarcza to na pokrycie całego zadłużenia wraz z odsetkami oraz kosztami komorniczymi. W ten sposób sprzedana nieruchomość bardzo często nie rozwiązuje problemu klienta, ponieważ tylko część długu zostaje spłacona, a odsetki nadal ciążą na dłużniku do spłaty.

Sytuacja zupełnie się odmienia kiedy bank dogaduje się z inwestorem i sprzedaje swoją wierzytelność. Wówczas automatycznie umarza cały dług i dłużnik staje się wolnym od zobowiązań człowiekiem. Dostaje kolejną szanse na start.

Moja rozmówczyni na tyle ma rozbudowany swój model inwestycyjny, że nawet pomaga w tych pierwszych miesiącach w wynajmie mieszkania po to tylko, by ktoś mógł stanąć na nogi. Jej biznesplan zakłada taką możliwość.

Posłuchaj naszej rozmowy, by dowiedzieć się:

  • Jak wygląda rynek wierzytelności we Włoszech?

  • Ile można zarobić na takiej inwestycji?

  • Poznaj stopy zwrotu.

  • Jak rozmawiać z dłużnikami?

  • Dlaczego bankom się opłaca sprzedawać długi poniżej ich wartości?

  • Dlaczego dłużnicy są chętni na współpracę z inwestorem?

LINKI wspomniane w podcascie:

https://www.astegiudiziarie.it/

http://www.debitizero.com/

Music by audionautix.com

2017-06-01T23:24:22+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: