Komercjalizacja budynków brzmi bardzo poważnie. Dla wielu osób może to oznaczać jakiś skomplikowany proces. W rzeczywistości nie taki diabeł straszny pod warunkiem, że wiesz co robisz i strategicznie podejdziesz do całego procesu.
Moim gościem jest Aleksander Weiss, który skomercjalizował 5,5 tyś m kw powierzchni biurowych i skutecznie nimi zarządza. W ciągu 10 lat utrzymał obłożenie na poziomie 98% wynajętych powierzchni non stop! Myślę, że to całkiem niezły wynik.
Aleksander dzieli się swoim doświadczeniem począwszy od tego jak wybrać odpowiedni lokal, po jego przygotowanie i w końcu pełną komercjalizację i maksymalizację zysku z tej powierzchni.
W wywiadzie między innymi odpowiada na pytania:
Jakie budynki sprawią, że twoja powierzchnia najmu będzie miała pełne obłożenie?
Od czego zacząć jak myślisz o inwestowaniu w nieruchomości komercyjne?
Jak tymi budynkami zarządzać by czerpać z nich jak największe korzyści?
W tym odcinku znajdziesz bardzo dużo wiedzy. Ja osobiście zapisałam sobie 15 punktów, które są najważniejsze w procesie komercjalizacji. Stwierdziłam że podzielę się z Tobą tą notatką. Aby ją pobrać podaj swojego maila w formularzu na stronie, a dostaniesz ode mnie link do pobrania notatki. Jeżeli już kiedyś się zapisywałaś(eś) na tą listę, wówczas poszukaj maila w swojej skrzynce mailowej. Prawdopodobnie wysłałam Ci już wiadomość z linkiem 🙂
Music by audionautix.com
Wolisz oglądać? Nie ma problemu! Ten podcast został nagrany na żywo na FB LIVE. Możesz obejrzeć nas na profilu Ruszamy Nieruchomości lub na moim kanale Marta Baczewska-Golik na YouTube.
Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości
Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:
wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
przejdź do zakładki Recenzje,
naciśnij link Napisz recenzję.
Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.
Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com
przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
kliknij na link Write a review.
8 thoughts on “[RN42] Komercjalizacja powierzchni biurowych krok po kroku. Gość: Alexander Weiss”
Fajny wywiad, Marta jak byś miała kiedyś możliwość przeprowadzenia wywiadu z kimś kto zajmuje się komercjalizacją powierzchni w centrach handlowych to warto go zrobić. Myślę że dla wielu słuchaczy był by to bardzo wartościowy materiał.
Z pewnością jak kogoś złapię z doświadczeniem w tym temacie to masz jak w banku, że nagram 🙂 Jakbyś miał kogoś do polecenia to daj znać. Pozdrawiam
Akurat znam taką osobę, prowadzi niewielką firmę zajmującą się głównie komercjalizacją nieruchomości handlowych (raczej mniejszych) – Arrowhead w Warszawie. Myślę, że można się do niego zwrócić z taką propozycją.
Super, gdyby ktoś wyraził chęć udzielenia wywiadu to jestem otwarta 🙂
Bardzo ciekawy wywiad, z tym ze chyba prog wejscia jest bardzo wysoki dla poczatkujacych w tej branzy.
Jakby sie mogla Pani dopytac jak udalo sie Aleksandrowi je pozyskac.
Dla początkujących to myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest wejście w projekt grupowo lub z dużym inwestorem. Aleksander dużą część środków pozyskał ze sprzedaży swojego innego biznesu jaki wcześniej rozwinął. Była ko klinika okulistyczna z tego co pamiętam. Także z tego co mi wiadomo nie posiłkował się kapitałem zewnętrznym, bynajmniej przy swoim pierwszym biurowcu. Jak było z pozostałymi to nie wiem. Nie zmienia to faktu, że faktycznie zakup całego biurowca jest bardzo kapitałożerny, ale można też zacząć od mniejszych, pojedynczych lokali jak nie chce się w spółki wchodzić.
Dziękuję za świetną audycję!
Również jestem właścicielem dużej nieruchomości (4900m2) i ciężko w sieci znaleźć coś co nie traktuje o flipach/wynajmie mieszkań, więc doceniam że pochyliłaś się nad takim mniej typowym tematem.
Muszę przyznać, że nie jest łatwo znaleźć kogoś z kim można o takim nietypowym temacie porozmawiać 🙂 dlatego też się cieszę, że Alekander zgodził się na ten wywiad 🙂 Mam nadzieję, że warto było posłuchać.