[RN46] Czy warto robić domy otwarte?

[RN46] Czy warto robić domy otwarte?

 

Zajmuję się sprzedażą nieruchomości od wielu lat. Mam świadomość, że za granicą zupełnie standardową metodą sprzedaży nieruchomości jest robienie tzw. „Domów Otwartych” z ang. Open House. Jednak w Polsce ten zwyczaj wciąż i wciąż jeszcze raczkuje. Dlaczego? Sama do końca nie wiem… Publikuję ten odcinek z nadzieją, że wywoła on ciekawą dyskusję, która przyczyni się do rozpowszechnienia tego sprzedażowego zwyczaju.

Dom otwarty to bardzo skuteczne narzędzie sprzedaży. Wprowadzenia naszego „produktu” na rynek jakim jest sprzedawana nieruchomość. Niesie za sobą wiele zalet jak:

  • rozpowszechnienie informacji o sprzedaży wśród lokalnej społeczności;

  • umożliwienie obejrzenia nieruchomości zupełnie niezobowiązująco klientom;

  • zaproszenie do współpracy dla lokalnych pośredników;

  • przyśpieszenie decyzji u kupujących, którzy czują widzą, że nie są jedynymi chętnymi na tą nieruchomość;

  • oszczędność czasu i wyjeżdżonego paliwa na indywidualne prezentacje;

  • komfort prezentacji pięknie wysprzątanego i przygotowanego na tą okoliczność domu.

Mogłabym tych zalet wymieniać dużo więcej, jednak chcę zostawić Tobie przestrzeń do tego, by wyciągnąć własne wnioski w tym temacie.

Bardzo liczę na to, że podzielisz się swoimi doświadczeniami na temat organizowania Domów Otwartych. Być może zdradzisz mi swoje sposoby na efektywnie zorganizowane takie wydarzenie. A może masz ciekawą historię do opowiedzenia? Czekam na Twój komentarz razem z Dominiką będziemy monitorować i odpowiadać na wszystkie pytania.

Dodatkowo Dominika zgodziła się udostępnić swoją listę niezbędnych rzeczy do zabrania na dom otwarty. Możesz ją pobrać podając swojego maila w formularzu Pobierz Notatki.

Music by audionautix.com

2018-09-12T11:14:32+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: