[RN47] Czy wiesz skąd przychodzą do Ciebie klienci?

[RN47] Czy wiesz skąd przychodzą do Ciebie klienci?

Z ogromną przyjemnością wypuszczam kolejny odcinek z Krzyśkiem Kowalkowskim w roli głównej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, bo nie znam drugiej takiej osoby, która zamieniła dobry etat w portalu ogłoszeniowym na niepewną przyszłość przedsiębiorcy – współwłaściciela biura nieruchomości. Krzysiek jako jedna z nielicznych osób miał okazję poznać specyfikę pracy po obu stronach „mocy” 😉

Biura nieruchomości jak i portale ogłoszeniowe pomimo, że teoretycznie mają podobne cele pozyskać klienta na daną nieruchomość, to często maja odmienne wizje jak do tego dojść. Krzysiek jest dla mnie mostem pomiędzy dwiema stronami. Dzięki swojemu doświadczeniu zawodowemu świetnie rozumie świat portali skutecznie implementując tą wiedzę do rozwoju własnego biura.

Obecnie dowodzi działem marketingu dla blisko 30-sto osobowego zespołu w agencji nieruchomości o nazwie Moje nowe M. Wiedzę o internecie wykorzystuje przy generowaniu leadów do swojego biura, skutecznie mierzy ruch jaki płynie z poszczególnych portali, świetnie porusza się w social mediach i co najważniejsze „nie kopie się z koniem” jakim są portale tylko wykorzystuje ich schemat działania do zwiększania ruchu w swojej firmie i mocno pracuje nad rozbudowaniem współpracy między biurami. Jego zdaniem najskuteczniejszą alternatywą na portal będzie duży i silny MLS (system wymiany ofert pomiędzy biurami). Jeżeli uda się go stworzyć wówczas rola portali w obrocie nieruchomości wśród pośredników będzie zdecydowanie niższa.

W wywiadzie Krzysiek otwarcie dzieli się swoimi statystykami i liczbami. Mówi o tym czego dowiedział się o lokalnych rynkach podczas różnego rodzaju szkoleń i wyjazdów jakie odbył do lokalnych biur pośrednictwa. O różnicach w pracy jakie są pomiędzy poszczególnymi regionami oraz o roli internetu i social mediów w zawodzie pośrednika nieruchomości.

WAŻNE LINKI:

Imman News https://www.inman.com/

www.profesjonalnyposrednik.pl

www.reblog.pl

Ryan Hodge http://www.ryanandshawn.com/

Music by audionautix.com

2018-09-12T11:14:32+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: