[RN34] Opowieść o butach klienta i nie tylko!

[RN34] Opowieść o butach klienta i nie tylko!

Kim jest sprzedawca 3D?

Czy opanowanie nowinek technologicznych wystarczy by przetrwać na rynku ?

Gościem 34 odcinka jest Krzysztof Rzepkowski trener i manager w Lloyd Properties.

Krzysztof od lat zajmuje się branżą nieruchomości. Przeszedł wszystkie etapy i szczeble kariery. Obecnie głównie realizuje się jako trener sprzedaży. Twierdzi, że nic tak nie wzmacnia osobowości jak właśnie sprzedaż „door to door”. Odmowa i odrzucenie buduje siłę i charakter. Tu nie ma drogi na skróty.

Sprzedaż musi być autentyczna i WIARYGODNA. Musi za nią stać wiedza, doświadczenie i zmiana. Dzisiejszy sprzedawca musi w sobie łączyć 3 cechy:

Posiadać wiedzę.

Umiejętnie wykorzystywać nowe technologie.

Łatwo budować relacje.

Sprzedawca, za którym nie stoi wartość merytoryczna bardzo łatwo może zostać zdyskredytowany. W czasach kiedy jeden wpis w Social Mediach może się ciągnąć za kimś przez całe lata, to naprawdę może podważyć pozycję sprzedawcy na rynku. Tu nie ma drogi na skróty. W branży nieruchomości zdobywa się wiedzę głównie poprzez doświadczenie i muszą o tym pamiętać zwłaszcza młodzi pośrednicy.

Z drugiej strony sprzedawca, który bazuje na swoim wieloletnim doświadczeniu i nie podąża za trendami podlega prawu przemijania. W krótce świat o nim zapomni jak na rynek wejdą nowe pokolenia klientów. 25-cio latkowie, którzy kupują swoje pierwsze mieszkania to rocznik 1992! Oni wychowali się w erze galopującej technologii. Dla nich korzystanie z narzędzi internetowych jest tak naturalne jak powietrze. Nie można tego lekceważyć.

Ostatni czynnik jest jak dla mnie najbardziej determinujący sukces. Bo o niego najtrudniej wśród sprzedawców. Umiejętność budowania trwałych relacji i bycia po prostu pomocnym. Bardzo lubię Marcina Osmana za to jego odwieczne pytanie: W czym mogę Ci pomóc?

I o to się wszystko rozchodzi. O empatię i bycie osobą, która rozwiązuje ludzkie problemy, a nie je tworzy.

Nie zliczę ile razy słyszałam od klientów jak to agent nieruchomości utrudniał proces sprzedaży zamiast go ułatwiać. Dlaczego tak się dzieje?

To co najważniejsze możemy dać klientowi to rozwiązanie problemu

i poczucie bezpieczeństwa.

Tylko i aż tym różnimy się od automatycznej infolinii.

Mają szansę przetrwać tylko Ci, co to zrozumieją i w drożą do swojej codziennej pracy. Sprzedawca, który będzie umiał wejść w przysłowiowe buty klienta i pomoże rozwiązać mu jego problem zawsze będzie na wagę złota.

 W wywiadzie Krzysztof podaje dużo więcej przykładów i rozmawiamy też o tym, czym każdy się zasłania – czyli o wymówkach. Jakie są najczęściej stosowane? Jak z nimi walczyć?

 Krzysztof prowadzi całodzienne szkolenie na ten temat, ale w wywiadzie zdradza parę ciekawych wątków.

Zapraszam do wysłuchania całej naszej rozmowy. A poniżej nasza krótka zapowiedź naszego nagrania.

 

Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

  1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
  2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,
  3. przejdź do zakładki Recenzje,
  4. naciśnij link Napisz recenzję.
  5. Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  1. wejdź na stronę ruszamynieruchomosci.pl/sticher lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com
  2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,
  3. kliknij na link Write a review.

 

Music by audionautix.com

2017-05-21T22:14:10+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: