[RN38] Jak sprzedać lub kupić hotel?

[RN38] Jak sprzedać lub kupić hotel?

Coraz częściej przychodzą do mnie klienci, którzy chcą sprzedać hotel czy pensjonat. Pewnie dlatego, że mieszkam w Gdańsku, a pochodzę z nadmorskiej miejscowości. W tego typu miejscach biznes turystyczny jest naturalnym wyborem dla wielu mieszkańców. W związku z czym na większości domów wiszą wywieszki pokoje do wynajęcia itp. I wszystko jest fajnie dopóki właściciele nie stają przed decyzją o sprzedaży tego przedsięwzięcia.

Co tak naprawdę sprzedają?
Dom, hotel czy funkcjonujący biznes???
Jak to wycenić?
Jak się do tego zabrać?
Jakie dokumenty sprawdzić?
Jak przygotować się do sprzedaży?

Mogłabym tu mnożyć pytania, bo jedne rodzą drugie, a im głębiej w las tym więcej znaków zapytania.

Razem z moim rozmówcą Maciejem Ziajkowskim próbujemy rozwikłać ten problem. Maciej zajmuje się restrukturyzacją przedsiębiorstw. Na codzień bada i tworzy plany naprawcze, czy sprzedażowe dla firm. W rozmowie opowiada jak się zabrać za sprzedaż takiego rodzinnego biznesu. Jeżeli myślisz o zakupie takiego przedsięwzięcia lub o jego sprzedaży to myślę, że ta wiedza będzie Ci bardzo pomocna.

Zapraszam do wysłuchania podcastu.

Music by audionautix.com

Kilka informacji:

 • jeżeli zainteresował Cię webinar o najczęstszych błędach inwestorskich to łap okazję tutaj:

  www.kobiecastronainwestowania.pl/lapokazjeteraz

 • jeżeli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi webinarami i innymi wydarzeniami zostaw swój adres mailowy (formularz po prawej stronie lub na dole w telefonach) ➡ ➡ ➡ ➡

Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

 5. Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

 6. Zobacz jak to zrobić z PC:

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę ruszamynieruchomosci.pl/sticher lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.

2018-09-12T11:14:32+00:00

About the Author:

Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W 2013 r założyłam własną agencję HouseTube Nieruchomości. Przez te lata przeprowadziłam na ok. 20 mln zł transakcji w tym również własnych. Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia. Kocham nieruchomości bo mają wiele twarzy i często kryją w sobie wiele ludzkich tajemnic.... dlatego można o nich rozmawiać bez końca co zamierzam robić w kolejnych audycjach podcastu Ruszamy Nieruchomości :)
%d bloggers like this: